Skrzynka i chustecznik pod czujnym okiem sowyKażdy pokój dziecka trzeba wyposażyć w niezbędne akcesoria, dzięki którym nie tylko swobodnie dziecko będzie się w nim czuło, ale też chętnie przebywało. Co zatem włożyć do skrzynki z samochodzikiem i imieniem? Posłuży ona jako schowek na pampersy malucha obok przewijaka. Dla starszego dziecka będzie pudłem na drobne zabawki lub ulubione książeczki. Ale czy można ją jedynie wykorzystać w tym celu? Pomysłów jest mnóstwo. Jak to mówią dla każdego coś "innego". I tak też się to sprawdza w praktyce. Znając dzieci, one już dobrze będą wiedziały co do niej umieścić. A niejedna Mama po prostu włoży do niej album ze zdjęciami swojej pociechy, by w łatwy sposób do niej sięgnąć i przenieść się ze wspomnieniami do tego okresu.
Kto powiedział, że chustecznik jest tylko dla zakatarzonych? Gdziekolwiek by go nie położyć, każdemu się przyda w najmniej oczekiwanym momencie. Gdy maluch rozleje swój ulubiony soczek na podłogę, chusteczka wszystkiemu zaradzi od razu.
Błękitny chustecznik z przecieranymi krawędziami z domieszką dwóch słodkich kotków. Klasyczna i delikatna kolorystyka nie musi pojawiać się wyłącznie w pokoju chłopca. Dziewczynki też lubią błękit :)
Pewnie znane jest Wam powiedzenie "sowa mądra głowa". W końcu nie przypadkowo jest symbolem mądrości. Oprócz tego, że ma nietypowy i charakterystyczny wygląd wyróżniający się spośród pozostałych ptaków, dzieci ją wręcz uwielbiają pod różnymi postaciami. Sowa - maskotka, zawieszone ptaki nad łóżeczkiem dziecka czy po prostu jako drewniany stojak. Minimalistyczna ozdoba w pokoju malucha znajdzie swoje miejsce na komodzie czy drewnianej półeczce. 

Jakże by to było, gdyby sowa odbiegała kolorystycznie od pozostałych elementów zestawu? Byłaby po prostu wyjątkowa. Pozostańmy jednak przy delikatnych akcentach, które nie będą się zbytnio wyróżniać. Szary guziczek w zupełności wystarczy.CONVERSATION

2 komentarze:

  1. Najbardziej urzekła mnie sowa :D A cały komplet prezentuje się wspaniale.
    pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń