Skarby zamknięte w skrzynce Jaśka


Kiedyś w szkole na zajęciach dziecko zapytało swoją Panią: co to takiego pamiątka? Pani długo nie zastanawiając się, odpowiedziała, że to jakiś przedmiot, który ma na celu przypomnieć jakąś osobę, miejsce czy zdarzenie, jest to po prostu wspomnienie... Dziecko ciągnąć dalej temat, zapytało ponownie: a co to wspomnienie? Nauczycielka myśląc jakby jaśniej zinterpretować to słowo wyjaśniła po chwili, że wspomnienie to nie inaczej jak zapamiętany obraz, który miał miejsce w przeszłości. Chcąc bardziej zrozumiale wyjaśnić dziecku co to jest wspomnienie podała zwyczajnie prosty przykład. Gdy będąc dzieckiem dostałeś od swojej mamy wiele maskotek... jednak tylko jedną polubiłeś najbardziej. Bez niej nie chciałeś zasnąć, ani nigdzie jechać. Była ona przy Tobie gdy się śmiałeś i płakałeś. A gdy już podrosłeś to włożyłeś je do wielkiego kartonu wraz z innymi zabawkami i zwyczajnie wyniosłeś na strych. Gdy już będąc mężczyzną, szukając innej rzeczy pośród wielu kartonów na strychu, przypadkiem napotkałeś właśnie na tego swojego ulubionego misia. Wtedy przypomniałeś sobie wszystkie wspomnienia, które miały miejsce w przeszłości... i to od kogo ją dostałeś. To są właśnie wspomnienia - odpowiedziała nauczycielka.
Ta krótka historia opowiadająca czym są wspomnienia i jaką mają wartość dla nas każdego dnia, gdy zobaczymy na jakiś przedmiot w domu, przypominając nam wydarzenie, które miało miejsce kiedyś...
Wspomnienia Jaśka z dzieciństwa będą zamykane właśnie w tym pudle drewnianym, do którego pierwsze pamiątki włożył Ojciec Chrzestny wraz z całą rodziną. Delikatne motywy dziecięce, już na pierwszy rzut oka mówią co się w nim znajduje. 
Niebieskie pudełko, a w nim pamiątki... Tak, żeby Jasiu podczas swoich zabaw pamiętał wyjątkowe wydarzenia ze swojego życia.


Oprócz pamiątek, są też życzenia. By po otwarciu skrzynki po latach przypominało od kogo ten prezent dostał. 
Niebieskie akcenty na pudle to i niebieskie wstążeczki. Prezent gotowy.


CONVERSATION

4 komentarze:

 1. Same cudowności :) Taki prezent jest niesamowity i aż żal,że moje dzieci już za duże by takie dostały :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) kiedyś na pewno będą wnuki :) wtedy one dostaną takie pudełka na wspomnienia :) :) :)

   Usuń
 2. gdzie można taki zakupić? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę o kontakt mailowy: kontaktbylil@gmail.com

   Usuń