Niebieskie skrzynki z autami na zabawki


Z czym Wam się kojarzy błękit połączony z bielą??? Bo mi tylko z piękną lazurową Grecją. Charakterystyczne białe domki z niebieskimi dachami zachwycają każdego turystę odwiedzając te odległe zakątki. Postanowiłam więc przenieść trochę tej Grecji do Polski. Motyw auta komentować nie muszę. Jakimś środkiem lokomocji w końcu trzeba się tam dostać... Franek z Piotrusiem te skrzyneczki mają już u siebie. A co w nich będą chować?? Na pewno pamiątki! Ba... może i ze słonecznych wakacji znad morza egejskiego.
Wzory skrzynek z bardzo minimalistycznym motywem pojawiają się u mnie bardzo często. Ta najwyraźniej również się do nich zalicza. Cóż... po prostu nie lubię "przepychu". Często doradzając Wam przy wyborze odpowiedniego "modelu" :D zawsze powtarzam moje ulubione motto że co za dużo to nie zdrowo lub że im mniej znaczy więcej. Tak więc, opierając się na prostocie już po raz kolejny zobaczyć możecie dwie w tej samej tonacji lecz w innych rozmiarach skrzyneczki na zabawki.
Na wieczku mniejszej skrzynki dla Piotrusia znalazło się jedno autko wycięte ze sklejki, pomalowane w tej samej kolorystyce co cała skrzynka, tak by spójnie wszystko pasowało. Zazwyczaj metryczkę dziecka umieszczam na trzech kółeczkach, tym razem odbiegłam od tej zasady i na owalnej tabliczce zamieściłam tylko dane chłopca wraz z datą urodzin. 

Wewnątrz skrzynki, jak zawsze niezastąpiony podpis, który pojawia się na Wasze życzenie. No tak... są to albo cytaty, życzenia napisane od serca lub po prostu krótkie motta. Gdy już chłopcy podrosną, a raczej gdy już będą umieli czytać, po otwarciu takiej skrzynki odrazu ta mała tabliczka rzuci się w oczy. Spokojnie, życzenia przetrwają na bardzo długo. Zostały specjalnie zabezpieczone przed ich ścieraniem. 
Urzekło Was to maleńkie pudełeczko na mleczne ząbki?? W tym wydaniu (niebieski z bielą) wygląda zdecydowanie najlepiej!! 


Skrzynka dla Franka wygląda niemalże identycznie, ale już z drobnymi szczegółami.
Może wymienię najważniejsze różnice: przede wszystkim jest większa, ale tylko o kilkanaście centymetrów, pomieści trochę więcej zabawek, na wieczku jest drugie autko, zaś na przedniej ściance jest wypisane cała metryczka chłopca... począwszy od danych personalnych, a kończąc na wadze oraz długości w chwili narodzin.Ach... zapomniałabym! Jak zapewne zdążyliście zauważyć w skrzynkach są przegródki. Można je wyjąć lub pozostawić tak jak wyglądają na poniższej fotografii. Dwie opcje, dwa rozwiązania. Przegródki wykonane są ze sklejki oraz pomalowane nie już na biały kolor tylko delikatny błękit. 


CONVERSATION

2 komentarze:

 1. przepiękna skrzynka))) czy mogę spytać się w jakim jest rozmiarzę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo :) mniejsza jest w rozmiarze 30x20x12 cm a większa 30x30x13,5 cm
   Pozdrawiam

   Usuń